Plugin updater

From Miranda NG
Plugin:PluginUpdater/pl
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page Plugin:PluginUpdater and the translation is 71% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
беларуская • ‎čeština • ‎Deutsch • ‎English • ‎polski • ‎русский
Plugin updater
Plugin updater
Nazwa pliku PluginUpdater.dll
Autorzy Mataes, George Hazan
Pobierz
Wersja stabilna: 32-bit, 64-bit
Wersja rozwojowa: 32-bit, 64-bit

Informacja
Nie mylić z wtyczką IM Updater dla Mirandy IM.
Ważne
Windows XP users should not enable "Use HTTPS" option if OpenSSL plugin is not installed .

Instaluje i aktualizuje wtyczki oraz inne komponenty Mirandy.

Wybór wersji

You can choose among stable and development version in Options → Services → Plugin Updater under Files source section. There are the following settings there:

  • Stable version is released "when it is ready", about once in 1–2 months.
  • Stable version with debug symbols – use this one if you are going to make a crash reportCrash reports.
  • Development version (less stable) is updated more often so you'll be able to take advantage of new features sooner.
  • Development version with debug symbols – use this one if you are going to make a crash reportCrash reports.
  • Custom version is for pack creators: if you distribute your own Miranda pack, select this one and set your URL for PluginUpdater to download updates from. In this case you become responsible for keeping your repository of plugins up-to-date.
Menedżer komponentów

Dodawanie wtyczek i komponentów

PluginUpdater allows to download and install several plugins at once.

  • Go to Main menu → Available components list.
  • Select additional plugins, a langpack or icon sets to install (see the screenshot). Clicking on "Information" icon will open the plugin's wiki page in your browser.
  • Click Download button.

Jak to działa

Ta wtyczka porównuje kody skrótu (hash codes) zainstalowanych wtyczek z tymi na serwerze i jeżeli się różnią, to pobiera archiwum z plikami do aktualizacji, a następnie podmienia lokalne pliki.

Należy zaznaczyć, że PluginUpdater nie sprawdza wersji wtyczki, czy daty jej kompilacji. Dlatego jeżeli skompilowałeś wtyczkę samodzielnie (lub zrobił to ktoś inny i podzielił się nią z Tobą), PluginUpdater w dalszym ciągu będzie próbował zastąpić ją "starszą" wersją. Jest to celowe działanie mające służyć uniknięciu problemów z wtyczkami pochodzącymi z wątpliwych źródeł.

Specjalny algorytm obliczający kod skrótu ignoruje informacje o czasie kompilacji pliku DLL (który również jest w nim zapisywany). Dlatego wtyczki skompilowane z tego samego kodu źródłowego, z tego samego kompilatora, ale w różnym czasie będą miały ten sam kod skrótu według PluginUpdater'a natomiast inny według zwykłych narzędzi obliczeniowych bazujących na MD5.

Porady i wskazówki

  1. PluginUpdater zapamiętuje wybór użytkownika odnośnie tego, jakie z zainstalowanych komponentów aktualizować. Jeżeli masz własny langpack lub zestaw ikon (np. Proto_Jabber.dll), czy inne komponenty które nie chcesz aby zostały nadpisane, to odznacz je w oknie aktualizacji. Wystarczy to zrobić tylko raz, te komponenty będą odznaczone także i w przyszłych aktualizacjach.
  2. Jeżeli w bazie danych ustawisz wartość klucza PluginUpdater/RestartCurrentProfile = 0 typu Byte, to wtyczka będzie restartować Mirandę do Menedżera profili, a nie, jak to jest domyślnie, do aktualnego profilu (aa4bd180f9).